TONFA niesłusznie zapomniana broń okinawskich SZW?

SZTUKI i SPORTY WALKI Otwock-forum otwarte

Re: TONFA niesłusznie zapomniana broń okinawskich SZW?

Postprzez kamiluuu 26 Sty 2012 01:07

Przepraszam, że przeszkadzam Tobie w czytaniu tego tematu -ale sprawa jest nadzwyczaj poważna
proszę -przeczytaj -póki nie jest za późno...
Jeżeli przejdzie ACTA -znikną między innymi anonimowe kanały dostępu do forum FORDIMAT
(które jak wiadomo udostępniają za darmo wyłącznie użytkownicy tego forum)
zniknie też większość forum, które obecnie czytasz bez hasła... :cry:

admin, mody -pozostawcie moje posty o ratunek dla wolnego internetu -DLA DOBRA WSPÓLNEGO
zapraszam na moje subforum prywatne: viewforum.php?f=44
PASS :) Image
Awatar użytkownika
kamiluuu
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez BORUTAJ 27 Mar 2012 09:53

KrenzoQ napisał(a):Sprowokowało mnie to do otwarcia osobnego tematu dotyczącego tej ciekawej, niesłusznie trochę zapomnianej okinawskiej broni. :idea: Ciekawostką o której pewnie nie wielu wie, ja zresztą również nie wiedziałem 8-) jest to, że np. pałki nunchaku są zabronione do noszenia a tonfa nie... ;)

nie wiem czy trenowanie tonfą już nie jest modne czy z racji małego zainteresowania sztuką kobudo lub małej wiedzy o forum wśród osób ćwiczących na terenie Otwocka, ale w sumie prawie nikt nie zareagował na Twój post :( - ani za ani przeciw :-(
a szkoda, bo faktycznie tonfa jest dosyć zapomnianą, chociaż moim zdaniem bardzo ciekawą bronią kobudo.

Ktoś wie gdzie na naszym terenie działa jakaś sekcja tonfy? Albo może ktoś z Was dobry jest w tej dziedzinie :P -chętnie nawiążę kontakt w kwestii ewentualnych wspólnych treningów

Z tego co nam mówili instruktorzy na kursie ochroniarskim to najlepszym zawodowym instruktorem tonfy w naszych okolicach jest _fragment wpisu usunięty_ , ale z tego co widzę na stronie http://www.jissen.pl niestety nie naucza tego w swojej szkole.
Awatar użytkownika
BORUTAJ
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez jainkense 25 Cze 2012 08:46

Tonfa nie umywa się do batona, Mały, ale po rozłożeniu już całkiem spory, łatwyy do ukrycia i piekielnie skuteczny. Tonfa wielka, nieporęczna i trudna w uzyciu dla preciętnej osoby.
Awatar użytkownika
jainkense
oficer młodszy
oficer młodszy

Miejscowość: in my dreams United Arab Emirates :)

Postprzez bynio 24 Lip 2012 14:01

Potrzebuje doraźnego ekspresowego przeszkolenia z policyjnej tonfy ( na egzaminy ) do kogo w Otwocku lub okolicach mogę się z tym tematem wybrać? Z góry dziękuję za ewentualną podpowiedź.
bynio
kandydat
kandydat

Postprzez Żurawiu77 24 Lip 2012 14:09

W Otwocku nie ma nikogo takiego, jeżeli jest mowa o profesjonalnym poziomie...
A w zasadzie jest _fragment wpisu usunięty_ ,ale nie naucza -pozostaje ci to co znajdziesz na YT.
Awatar użytkownika
Żurawiu77
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez WarenT 24 Lip 2012 14:19

Jak to nie ma... a akademia karate otwock nie robi takich szkoleń ? Przecież mają tam _fragment wpisu usunięty_ sprawdź na www.jissen.pl
ImageImage Image
Awatar użytkownika
WarenT
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez bynio 24 Lip 2012 14:27

No właśnie nie ma, wydawalo mi sie że kiedyś tam w linkach była wymieniona tonfa, ale teraz jej nie ma. Jest tylko baton i nic więcej tam nie widze. :?
bynio
kandydat
kandydat

Postprzez jainkense 24 Lip 2012 14:33

No to i ja nie pomogę, a myślałem że tak, bo znam tego instruktora i widuję go jeszcze czasem w Otwocku. :)
Jednak widzę, że tuż przed popełnieniem mojego "błędu życia" (wg mojej ukochanej :D ), na zerówce w Legionowie musiałem mieć zwidy jakieś :P Pamiętam, że oglądałem wtedy cała masę filmów i dużych tabel poglądowych, z wymaganiami egzaminacyjnymi z zakresu policyjnej tonfy... -wyprodukowane właśnie w akademii karate jissen w Otwocku. .. :P
Awatar użytkownika
jainkense
oficer młodszy
oficer młodszy

Miejscowość: in my dreams United Arab Emirates :)

Postprzez Trevor 24 Lip 2012 14:52

Tam już dawno nie ma akademii karate jissen, za to teraz jest akademia jissen MMA ;)
No ale idź do nich albo napisz na www.jissen.pl i zapytaj - może jeszcze im kilka tabel zostało :P
Każdego dnia budzę się piękniejszy, no ale dzisiaj to już przesadziłem...
Awatar użytkownika
Trevor
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez Martyna 24 Lip 2012 15:44

Zwróć się do instruktora _fragment wpisu usunięty_
albo napisz do niego na FB :arrow: _fragment wpisu usunięty_
Bo to prawdopodobnie on jest na tych tabelach podglądowych :P i powinien pomóc w tej sprawie.
Albo uderz wprost do_fragment wpisu usunięty_ ale tu już masz raczej nikłe szanse że się zgodzi 8-)
Image

http://www.naukowy.pl/encyklopedia/Jissen
Awatar użytkownika
Martyna
oficer młodszy
oficer młodszy

PoprzedniaNastępna

Wróć do SZTUKI i SPORTY WALKI Otwock

Najlepsze darmowe fora dyskusyjne  |   Zobacz inne nasze fora  |   Reklama
bCoders - Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu  Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu