FORMY CZYLI KATA -GŁUPOTA CZY NIE?

SZTUKI i SPORTY WALKI Otwock-forum otwarte

FORMY CZYLI KATA -GŁUPOTA CZY NIE?

Postprzez Erni 18 Paź 2011 23:35

Czy trenowanie w klubach i szkołach karate tzw. kata i tym podobnych form walki z cieniem ale bez przeciwnika, ma sens waszym zdaniem

Image

bo ja mam wątpliwości co do przydatności tego rodzaju treningów.
Awatar użytkownika
Erni
oficer młodszy
oficer młodszy

Re: FORMY CZYLI KATA -GŁUPOTA CZY NIE?

Postprzez Weronia 16 Lis 2011 00:08

Kata to w karate podstawa i gwarancja sukcesów w tej sztuce walki.Posiadanie jedynie siły mięśni nie uczyni z nas mistrzów w żadnej sztuce walki. Ważniejsza jest bowiem umiejętność efektywnego jej użycia.a właśnie kata uczy tego najlepiej.

Image

Trening kata ma sens tylko z wykwalifikowanym instruktorem uczącym technik, które sam opanował do perfekcji.Mogą je ćwiczyć osoby w każdym wieku i w każdym miejscu.
Dzięki nieustannej praktyce nawet dzieci dochodzą w kata

Image

do zadziwiających efektów -jak np. ten 8 -latek na filmie niżej:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=ASAG2O_H ... re=related
Awatar użytkownika
Weronia
moderator
moderator

Postprzez Diana 30 Lis 2011 15:54

W karate najbardziej mi się podobają formy (kata) zwłaszcza wykonywane zespołowo oraz tzw.bunkai czyli interpretacje kata. Kiedyś widziałam na egzaminach braciszka takie zespołowe kata grupy dzieciaków i fajnie to wyglądało. :P
Ale muszę zaznaczyć, że prawdziwe piękno kata widać dopiero w wykonaniu profesjonalnym.To trzeba zobaczyć zanim sie zacznie oceniać i krytykować ten sposób trenowania.
Widziałam jak to robili wyczynowi zawodnicy (w tym trener-promotor mojego brata z akademii karate w Otwocku) to było coś niesamowitego .

jak na tym filmie obok:

Image
arrow: http://www.youtube.com/watch?v=XmhIEMCv ... re=related

Pozdrawiam i bardzo zachęcam do trenowania karate -bo to piękna sztuka walki.
Awatar użytkownika
Diana
kandydat
kandydat

Postprzez As Las 16 Sty 2012 18:46

To zawsze trzeba najpierw zobaczyć zanim się zacznie ten rodzaj treningu -bo życie pokazuje, że to może być coś niesamowitego w wykonaniu jednego, ale może być żałosne i głupie w wykonaniu drugiego... :twisted: :twisted: :twisted:

np. na filmie poniżej cudaczne kata "Chosan" :mrgreen: : sami sobie odpowiedzcie -GŁUPOTA CZY NIE?

hymn kata.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=mFcTcFvF ... re=related

Porażające- nieprawdaż??

Dlatego w/g mnie trzeba rozróżniać style karate w których wykonywane kata i ich interpretacja mają sens:

Image
http://www.youtube.com/watch?v=NCyp46w2 ... creen&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=CLVbIDNr ... re=related

i takie style w których kata sensu wielkiego nie mają:

ImageImage
megakomercyjne style karate to tylko biznes - np.niektóre szkoły kyokushin karate -dają pokazy w centrach handlowych... :oops: :oops: :oops:

Image
i składach budowlanych :P :P :P

inne pokazują takie kretyńskie bzdety :evil: w filmach, że potem pół świata z tego ryje...
Image Image

Tyle. ;) Pozdrawiam i zachęcam do trenowania dobrych (nisko -komercyjnych) odmian karate i innych szw.
:P :twisted: :twisted: :twisted:
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
W CZ. zamkniętej "(...)Wszelkiej maści oszuści, kombinatorzy, "szkołokrążni" akwizytorzy kk-kitu "najtwardszego na naszej planecie"(...) nawiedzone oszołomy, oraz pozostałe BAGNO (...), wyzwania na pojedynki, grożenie sądami, sekciarstwo, nawiedzeni idioci -słowem wszystkie skrajne debilizmy szkoleniowe, merytoryczne i reklamowe"po napisaniu 2 postów -dostaniesz hasło ;)
Awatar użytkownika
As Las
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez KRYNIO 17 Sty 2012 09:53

Co do filmiku z kata taekwondo wykonywanego w rytm utworów muzycznych to powiem tak -są w taekwondo różne odmiany, niektóre rzeczywiście przeginają z maluszkami-"niemowlętami" :oops: - wystawiając je do walk kumite i ucząc kata w rytm hymnu... :oops: :oops: :oops: :shock: :shock: albo prezentują inne szokujące odchyły (ale tak samo jest w wielu odmianach karate, kung fu itd.) tu pokazano jedną z najgłupszych cywilnych (zatem siłą rzeczy komercyjnych) odmian taekwondo jakie są. Nie oznacza to bynajmniej że całe taekwondo jest debilne... :?
W nowych odmianach (militarnych) taekwondo, jakie powstają w specjalnych jednostkach armii, nie ma już takich idiotyzmów jak rozbijanie głowami cegieł a walki treningowe są bardzo zmodyfikowane, w taki sposób, żeby bardziej odpowiadały realnym warunkom prowadzenia walki.
Mistrzowie światowej klasy są powszechnie szanowani i nikt ich nie kojarzy z popaprańcami z cywilnych (zwykle skrajnie komercyjnych -to niestety fakt niezaprzeczalny :shock: ) szkół i sekcji taekwondo. Przypomnę tu, że jest to sport olimpijski uprawiany na całym świecie...
Powtarzam z naciskiem-są różne odmiany sztuk walki -dlatego nie mylmy ich! To co wyprawia jedna szw, nie ma często nic wspólnego z tym co robi inna.Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka...
Polegajmy na swoim rozumie i dogłębnej wiedzy o niuansach szw/sw, które dla większości laików są niezrozumiałe.

Image
Obama Practicing Korean Martial Art of Taekwondo on his first trip to Seoul in 2009

Prezydent USA Barack Obama posiada obecnie honorowy czarny pas (militarna odmiana taekwondo) ale wcześniej uprawiał taekwondo (przez cztery lata w Chicago, od 2001 do 2004) i osiągnął zielony pas -tu jest link: http://usamartialartshq.blogspot.com/20 ... chive.html
Awatar użytkownika
KRYNIO
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez GłaszczukW 17 Sty 2012 11:34

Kyokushin Karate Scotland Tameshiwari 2 -polecam wielbicielom najtwardszego karate -sześciominutowy film o kyoce w Szkocji, wprawdzie ściągał mi się długo ale co się uśmiałem to moje...

http://www.youtube.com/watch?v=A0xWzj3X ... creen&NR=1
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
GłaszczukW
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez kamiluuu 26 Sty 2012 01:02

Przepraszam, że przeszkadzam Tobie w czytaniu tego tematu -ale sprawa jest nadzwyczaj poważna
proszę -przeczytaj -póki nie jest za późno...
Jeżeli przejdzie ACTA -znikną między innymi anonimowe kanały dostępu do forum FORDIMAT
(które jak wiadomo udostępniają za darmo wyłącznie użytkownicy tego forum)
zniknie też większość forum, które obecnie czytasz bez hasła... :cry:
admin, mody -pozostawcie moje posty o ratunek dla wolnego internetu -DLA DOBRA WSPÓLNEGO
zapraszam na moje subforum prywatne: viewforum.php?f=44
PASS :) Image
Awatar użytkownika
kamiluuu
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez Ozzik 28 Mar 2012 02:16

KATA KATEM..

Image

ALE KARABIN KARABINEM :P
Awatar użytkownika
Ozzik
kandydat
kandydat

Postprzez pendtoza 03 Kwi 2012 11:19

KARABIN KARABINEM a KATA KATĄ Jak mówią Koreańscy Specjalsi :x

i ćwiczą kata na gorącym lądzie:
Image
Image
Image
na zimnym lądzie:
Image
Image

i w lodowatej wodzie:
Image
Awatar użytkownika
pendtoza
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez ociekający_zajebistością 16 Kwi 2012 09:36

Odpowiadając na pytanie, jak w tytule wątku : FORMY CZYLI KATA -GŁUPOTA CZY NIE?

i obejrzeniu poniższych kilku kata karate kyokushin...

--- TAIKYOKU SONO ICHI/NI

--- TAIKYOKU SONO SAN

--- PINAN SONO ICHI

--- PINAN SONO NI

--- PINAN SONO SAN

--- PINAN SONO YON

--- PINAN SONO GO

--- SANCHIN

--- GEKISAI DAI

--- YANTSU

--- TSUKI NO KATA

--- TENSHO

--- SAIHA

--- TAIKYOKU SONO ICHI/NI IN URA

--- TAYKYOKU SONO SAN IN URA

--- KANKU DAI

--- KEKISAI SHO

--- SEIENCHIN

--- PINAN SONO ICHI IN URA

--- PINAN SONO NI IN URA

--- SUSHIHO

--- GARYU

--- SEIPAI

--- KIHON KATA ICHI

--- KIHON KATA NI

a potem obejrzeniu kilkunastu walk w tym stylu
odpowiem bez zbędnego zastanawiania się, że to GŁUPOTA :mrgreen:
na jaką cholere oni sie tego uczą?
żeby potem WCALE tego nie używać?
PRZECIEŻ TO JEST CHORE :shock:
Awatar użytkownika
ociekający_zajebistością
oficer młodszy
oficer młodszy

Następna

Wróć do SZTUKI i SPORTY WALKI Otwock

Najlepsze darmowe fora dyskusyjne  |   Zobacz inne nasze fora  |   Reklama
bCoders - Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu  Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu