Fudokan – Mistrzostwa Świata :)

SZTUKI i SPORTY WALKI Otwock-forum otwarte

Fudokan – Mistrzostwa Świata :)

Postprzez Trevor 01 Cze 2014 22:06

Znalezione w necie -ciekawe i śmieszne zarazem :]
Fudokan – Mistrzostwa Świata

fudokan wrzesień 2013Przez pewien czas wiele osób miało niejasne informacje, na temat światowej federacji karate Fudokan. Otóż były dostępne, czy to w formie elektronicznej czy papierowej, informacje o Mistrzostwach Świata Karate Fudokan. Dziwił fakt, że były podane dwa różne terminy i miejsca. Na początku był podany termin 27 listopada – 1 grudnia br., że zawody te mają się odbyć w Turkmenistanie. Następnie dowiadywano się, że miejsce zamieniono na Pragę, zostając przy tej samej dacie. Inne źródło podaje, że Mistrzostwa Świata Karate Fudokan mają się odbyć już w październiku, w tej samej miejscowości, gdzie odbyły się majowe Mistrzostwa Europy (Caorle). W dniu dzisiejszym wiadomo już, o co z tym wszystkim chodzi.

Nie jest zapewne tajemnicą, iż powstała nowa struktura karate na świecie: World Fudokan Federation, która jest organizatorem Mistrzostw Świata w Pradze w dniach 28 listopada – 1 grudnia. Natomiast „stara federacja” – WTFSKF – organizuje swoje Mistrzostwa. Patrząc na regulaminy obu tych imprez (WFF i WTFSKF) bez większych problemów można powiedzieć, że niewiele się one różnią. To samo przywitania, takie same opłaty, ten sam sposób/styl pisania. Różnica może być w osobach, podpisujących się pod danymi regulaminami. W regulaminie WTFSKF są to: Ionel Bara, założyciel WTFSKF, Peter Kalinin, Sekretarz Generalny oraz Dariusz Bajkowski. Pod regulaminem WFF podpisują się: Ilija Jorga, założyciel Fudokanu i WFF, Rajeev Sinha, Prezydent WFF oraz Rachmy Soebajo. Seminarium przed zawodami w Caorle będzie prowadził Alexey Kunin i Michael Bock, natomiast w Pradze tradycyjnie, jak na większości Mistrzostw Karate Fudokan: Ilija Jorga. W jednym regulaminie wystarczy zmienić nazwę WTFSKF na WFF (lub odwrotnie), pozmieniać kolejność zdań i w 80% mamy to samo. Różnicą może być ilość zawodników lub drużyn z jednego państwa w konkurencji, a także brak drużynówek dla kumite „Free style” dla Mistrzostw WFF.

Dziwić głównie może fakt, że sam Soke Ilija Jorga, który w maju był widoczny w Caorle podczas Mistrzostw Europy teraz w ogóle nie widnieje w biuletynie czy regulaminie Mistrzostw WTFSKF. Mało tego, na stronie internetowej WTFSKF można znaleźć list komisji dyscyplinarnej, informujący, że wszystkie krajowe federacje, które wspierają WFF są zawieszone z członkostwa WTFSKF. Sam Ilija Jorga został wykluczony z WTFSKF, który nie zgadza się z tym, że Jorga jest nazywany „twórcą, założycielem Fudokanu”. Drugą niezrozumianą kwestią jest news dodany na stronie Polskiego Związku Karate Fudokan z dnia 9 lipca 2013 roku informujący, że nowa tworzona organizacja WFF (której pierwotna nazwa miała brzmieć World Fudokan Foundation) „ma się zajmować spuścizną sportową Soke Ilija Jorga (…) zajmwować zachowaniem dorobku Soke Jorgi i stworzyć warunki finansowe na czas jego emerytury”. Jednak działalność WFF została rozszerzone o organizację zawodów międzynarodowych.

Temat jest oczywiście bardzo rozległy. Pozostaje pytanie, która Federacja ma „prawo” do nazwy Fudokan, zawody której Federacji są „legalne”, jak to wygląda w kwestii prawnej.
Każdego dnia budzę się piękniejszy, no ale dzisiaj to już przesadziłem...
Awatar użytkownika
Trevor
oficer młodszy
oficer młodszy
 
Posty: 76
Rejestracja: 03 Lis 2010 03:23

Re: Fudokan – Mistrzostwa Świata :)

Postprzez Wilk 02 Wrz 2014 12:17

FUDOKAN TO PORAŻKA!!
Wilk
kandydat
kandydat
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 Paź 2013 17:00

Re: Fudokan – Mistrzostwa Świata :)

Postprzez fibi 21 Maj 2015 11:16

Fudokan nie tegas? czemu?
fibi
kandydat
kandydat
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 Maj 2015 17:58
Miejscowość: Katowice


Wróć do SZTUKI i SPORTY WALKI Otwock   
Najlepsze darmowe fora dyskusyjne  |   Zobacz inne nasze fora  |   Reklama
bCoders - Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu  Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu