Krawmaga jest skutecznym systemem walki?

SZTUKI i SPORTY WALKI Otwock-forum otwarte

Re: Krawmaga jest skutecznym systemem walki?

Postprzez rea 30 Lip 2013 15:02

dobrze gadasz -popieram :idea:

Gość napisał(a):

reagowanie w sytuacji zagrożenia użyciem broni - to zaawansowany zagadnienie. /.../techniki reagowania w sytuacji zagrożenia użyciem broni uważam za jeden z "mocniejszych" punktów oczywiście połączone z odpowiednia taktyką postępowania w takich sytuacjach.

Zgadzam się, pod jednym właśnie przez ciebie wymienionym warunkiem, że są połączone z taktyką -ale ta rozwinięta jest chyba tylko w sekcjach militarnych, bo wyraźnie widać różnice podejścia instruktorów cywilnych w porównaniu do wojskowych, którzy bardzo trzeźwo patrzą na te sprawy i według mnie skutecznej szkolą. Kumpel trenował w cywilu przed startem do jednostki _fragment wpisu usunięty_ i po dwóch latach pobytu tam i trenowaniu pod okiem tamtejszego instruktora KM (chociaż był on też mistrzem innych systemów militarnych) skutecznie rozgonił zadymę -co widziałem na własne oczy... Nie wyglądało to może zbyt filmowo, ale dał radę dwóm pijanym debilom z których jeden miał kosę :twisted:
fragment_usunięty_zakwalifikowany_jako_prawdopodobny_SPAM_
Dlatego nie oceniam KM z góry jako nic nie wartą. Gadałem potem z kumplem i powiedział, że bardzo dużo, jeżeli nie wszystko zależy od instruktora, ten w jego jednostce kładł silny nacisk właśnie na taktykę i real.
Awatar użytkownika
rea
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez _Gość_ 30 Lip 2013 15:12

Wszystko zależy od instruktora i jego inwencji oczywiście w granicach rozsądku. Co do filmu z nożem powtórzę ponownie - na taki atak nie ma obrony! przynajmniej ja w to nie wierze.
Awatar użytkownika
_Gość_

Postprzez SAWA 30 Lip 2013 15:15

nareszcie ktoś powiedział coś sensownego, bo bez taktyki wszystkie taktyki obrony przed nożem zawodzą...

np. tu o dystansie:

a tu o sposobie uderzania:

Awatar użytkownika
SAWA
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez _Gość_ 30 Lip 2013 15:42

Nie ma mitycznie skutecznej krav maga wojskowej. Techniki odmiany cywilnej są zbieżne z technikami wojskowej. W Izraelu służba wojskowa jest obowiązkowa, nie może być tak ze w cywilu uczysz się jednych technik a w wojsku innych. Techniki zwykle różnią się wykończeniem i położenie nacisku w procesie szkolenia na określone zagadnienia – np. żołnierz musi się liczyć z tym ze w rekach ma karabin – wiec nauczy się jak go wykorzystać jako broń bez oddawania strzałów, lub wykonuje blok 360 stopni z nożem w reku. W cywilu uczył się bez noża a tu mu wepchnęli bagnet w rękę . ROBI TO SAMO! Na tym polega systemowość, nie ma tak ze przyjdzie kapral i powie – „to czego się nauczyliście za bramą jest nic nie warte, teraz dopiero nauczycie się zabijać!” Nie techniki są podobne. owszem na pewno nie będzie wysoko kopał i robił rzutów bo szpej mu na to nie pozwoli ale rdzeń systemu pozostanie praktycznie bez zmian.
Zmianie ulegnie metodyka – będzie ostrzej i brutalniej, ale nawet założenia taktyczne będą zbliżone np. w cywilu – zrób dystans i uciekaj, w wojsku – zrób dystans i daj sobie szanse – czas i dystans by strzelić albo usuń zacięcie i strzelaj!
Awatar użytkownika
_Gość_

Postprzez ess 30 Lip 2013 15:49

Gość napisał(a):Nie ma mitycznie skutecznej krav maga wojskowej.

no to akurat prawda i zgadzam się -przed nożem żadna nie jest skuteczna, ani mitycznie, ani niemitycznie :mrgreen:

Image
Awatar użytkownika
ess
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez karateka 30 Lip 2013 15:50

Trevor napisał(a):Ekspertów od wpychania palców w odbyt i skręcania karków przerabialiśmy na pęczki już kilkanaście lat temu.
Nie daj się nabrać -pogłębiaj wiedzę (masz internet) i trenuj solidnie coś przytomnego u jednego z wielu sprawdzonych instruktorów sw/szw -to moja rada.

Takie doświadczenia a nie inne z KRAV MAGĄ prowadzoną z doskoku i byle jak totalnie zniszczyły jej reputację w naszych i nieco dalszych okolicach. fragment_usunięty_zakwalifikowany_jako_prawdopodobny_SPAM_ Dlatego nie dziwię się, że teraz tylu ludzi tutaj twierdzi że to zwykły BULLSHIT. Może trochę przesadzam, bo nie wnikałem zbyt głęboko w te rozmowy, ale tak wynika z opinii, które kilka razy słyszałem, gdy jeszcze sam chciałem to trenować, od znajomych karateków (kyokushin) o istniejącej tu kiedyś sekcyjce KM.
Awatar użytkownika
karateka

Postprzez Gość 30 Lip 2013 16:04

Mnie nie interesują opinie na temat instruktora X czy Y a merytoryczne uwagi nt tego systemu walki. czas troche popracować - czekam na merytoryczne zarzuty.
Awatar użytkownika
Gość

Postprzez Tri_Coasta from 4dMAT 30 Lip 2013 18:36

Gość napisał(a):Mnie nie interesują opinie na temat instruktora X czy Y a merytoryczne uwagi nt tego systemu walki

to tak jakbyś powiedział że nie interesuje ciebie kierowca tylko samochód ;)
Kompletnie się z Tobą nie zgadzam, CHOCIAŻ CENIĘ DOBRYCH INSTRUKTORÓW KM i z wielką uwagą przeczytałem twoje posty. Nie podoba mi się to w jaki sposób zwracasz się do ludzi, których nie znasz :evil: , ale jednocześnie zgadzam się, że nie o samo gadanie tu chodzi a o wymianą doświadczeń z praktyki danego systemu (czy też jak chcą inni "luźnego zbioru technik" ) i konkrety...
I właśnie dlatego konkretnie pytam ciebie jako praktyka:
co z tego że sam system jest ok, jeżeli naucza go gamoń
Powiem to nawet mocniej: powinieneś wiedzieć, że osoba instruktora jest tu kluczowa, bo nie ma takiego systemu którego nie można wypaczyć lub źle nauczać... Nawiasem mówiąc, cywilna Kraw Maga ma kiepską opinię nawet wśród oficerów izraelskich służb, przez których uważana jest za komercyjny gniot.

fragment_usunięty_zakwalifikowany_jako_prawdopodobny_SPAM_

Zanim jednak złapiesz głębszy oddech i zaczniesz polemikę, w której bez wątpienia zmiażdżysz mnie siłą swoich przekonań :mrgreen: i ocen (nie mylić z argumentami) rozejrzyj się...
Odsyłam do lektury, znajdziesz na forach podobne opinie, niepowiązanych ze sobą tysięcy osób z całego świata, poczytaj co o tym piszą inni (wystarczą podstawy języka angielskiego)-znajdziesz w wielu miejscach nie tylko na tym forum.
To forum odwiedzam incydentalnie, bo uważam w większości za tubę propagandową jissenu (przynajmniej tak było kilka lat od omomentu, gdy zostało założone założone przez moich kolegów, wywalonych z naszego branżowego forum :twisted:
Chociaż o nim samym mam opinię dobrą. Raz, ze względu na WYJĄTKOWĄ POD WIELOMA WZGLĘDAMI odmienność systemu jissen i dwa, znaną mi osobiście osobę twórcy tegoż 8-) ) niemniej zarejestrowałem się po pewnym czasie, bo zauważyłem tu niekiedy wpisy niezwykle interesujące, żeby nie powiedzieć powalające :mrgreen: , dla których warto wracać.
Pozdrawiam i również doradzam trochę refleksji oraz dystansu do tego czym się zajmujesz.
Czas to zweryfikuje -oby pozytywnie. Wrócę tu ciekaw waszych konkluzji, ale nie zamierzam z tobą dalej polemizować "zdanie w zdanie", przez szacunek do nas obu...
Awatar użytkownika
Tri_Coasta from 4dMAT
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez _Gość_ 30 Lip 2013 20:20

Nie będę nikogo do niczego przekonywałfragment_usunięty_SPAM_ (z nielicznymi wyjątkami - bo było kilka wartościowych wpisów).
Różnica miedzy nami polega na tym ze ja zanim się czymś zajmę staram się zdobyć wiedzę nt tego czym się będę zajmował - po to choćby by wiedzieć czy idąc na trening krav maga będę naprawdę ćwiczył krav maga a nie karate.fragment_usunięty_zakwalifikowany_jako_prawdopodobny_SPAM_
W twoim systemie myślenia jest błąd logiczny - mnie interesuje samochód nie kierowca a dlaczego? Bo nie wiem kto nauczył kierowce jeździć - porównujesz kierowce do instruktora, porównanie bez sensu bo "jeździ" adept a nie instruktor.
fragment_usunięty_SPAM_
nie rejestrowałem - szkoda danych.
Awatar użytkownika
_Gość_

Postprzez APLIN 30 Lip 2013 21:10

Zalogowanie nie wymaga podawania żadnych danych poza adresem poczty, którą możesz mieć w minutę i nigdy z niej już nie korzystać, więc nie pisz tu o jakichś "danych", których tobie "żal" :P
Od początku wiedziałem że nie warto wchodzić w dyskusję z tobą, bo nie interesowałeś się tak naprawdę tematem fragment_usunięty_zakwalifikowany_jako_prawdopodobny_SPAM_-tobie chodziło o lans, a twój ostatni post tylko to potwierdza.
Nie byłeś zalogowany, a taka osoba jest dla mnie zwykłym spamerem, który w ten sposób, poprzez nazwę w nicku (A NA MARGINESIE dla mnie to zwykły SYF) fragment_usunięty_zakwalifikowany_jako_prawdopodobny_SPAM_
myster m.rumcajs nieudolnie próbujesz rozsiewać spam...
Jak już wspomniałam wcześniej – będę wytrwale tępić spamerów, hejterów itp. "internetowych cwaniaczków" 8-)
- dlatego dotrzymaj słowa - i zgodnie z zapowiedzią koleś - sperdalaj stąd na dobre...
APLIN
oficer młodszy
oficer młodszy

PoprzedniaNastępna

Wróć do SZTUKI i SPORTY WALKI Otwock

Najlepsze darmowe fora dyskusyjne  |   Zobacz inne nasze fora  |   Reklama
bCoders - Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu  Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu