Krawmaga jest skutecznym systemem walki?

SZTUKI i SPORTY WALKI Otwock-forum otwarte

Re: Krawmaga jest skutecznym systemem walki?

Postprzez Gość 30 Lip 2013 13:39

fragment_usunięty_zakwalifikowany_jako_prawdopodobny_SPAM_
dlatego ZDECYDOWANIE popieram wyrywanie pistoletu podczas napadów z bronią w ręku -GRABARZ
Awatar użytkownika
Gość

Postprzez Gość 30 Lip 2013 13:43

QŹWA -TROLE SIĘ ODEZWAŁY :x
Awatar użytkownika
Gość

Postprzez Gość 30 Lip 2013 13:44

Gość napisał(a):
Co do KM - nie widzę żeby Yanilov się tu wypowiadał

Mówisz Yanilov? To żaden problem :P żeby się tu wypowiadać nie trzeba się nawet logować... wystarczy wypowiedź dowolnego internauty, napisana pod nickiem Yanilov :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gość

Postprzez Trevor 30 Lip 2013 13:45

Moderator, to jest to o czym już tu mówiono nie raz -zamknąć CHORĄ WEDŁUG MNIE możliwość zamieszczania postów przez "gości" :!:
Jak widać to po prostu powoduje chaos i BARDZO ułatwia ataki hakerskie na forum (co pokazały niedawne skuteczne ataki)
Każdego dnia budzę się piękniejszy, no ale dzisiaj to już przesadziłem...
Awatar użytkownika
Trevor
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez _Gość_ 30 Lip 2013 14:00

gdy kończy się meteorytyka i argumenty zaczyna się bezładny krzyk.
Ale to dobrze bo temat wzbudził zainteresowanie

reagowanie w sytuacji zagrożenia użyciem broni - to zaawansowany zagadnienie. techniki dostępne w KM są naprawdę dobre - ćwiczyłeś je??? jedne z najprostszych jakie widziałem i które ćwiczyłem, proste, krótkie i szybkie - chwyt za. Dodatkowo przy broni krótkiej gdy chwycisz za broń facet odda jeden strzał i nastąpi zacięcie - do momentu jego usunięcia - broń może służyć jako kastet, w przypadku rewolweru chwyt uniemożliwi mu obrót bębenka jaka widzisz alternatywę? oczywiście decyzje o podjęciu reakcji defensywnych podejmujesz indywidualnie - jeżeli oddanie zegarka czy 20 zł zaspokoi roszczenia napastnika - daj mu to. A jeśli przeleciałeś mu laskę i facet chce cie rozwalić w lesie to co Ci zależy??? oczywiście możesz iść jak ciele na rzeź.
Robiłem to nieraz na FX i naprawdę działało - żeby było ciekawiej to ćwiczyliśmy w koszulkach - żeby trafienie było widać i była "kara", ludzie też szybko chwytali a dzięki koszulkom - był stres...
Akurat techniki reagowania w sytuacji zagrożenia użyciem broni uważam za jeden z "mocniejszych" punktów oczywiście połączone z odpowiednia taktyką postępowania w takich sytuacjach.
Awatar użytkownika
_Gość_

Postprzez Ratan 30 Lip 2013 14:14

Gość napisał(a):A co nie działa, w jakich sytuacjach - konkretnie

proszę bardzo, a to pierwszy z brzegu przykład:

Gość napisał(a):Z wypowiedzi nt tego systemu widzę że niektórzy powtarzają slogany - bez własnych doświadczeń -

bardzo chętnie wysłucham twoich doświadczeń :idea:

Gość napisał(a): bez przesady nie dobudowujmy mitologii.

a ty co co innego robisz z KM -zacznij od siebie...

Gość napisał(a):zaczęliście GADAĆ o km - więc ODPOWIADAM i prosiłem o merytoryczne zarzuty. na tym m.in polega dyskusja i wymiana spostrzeżeń, a nie na "lizaniu sie po ch..." i poklepywaniu po plecach

Spokojnie, ja nie zamierzam ciebie poklepywać po niczym, ani tym bardziej czegoś ci lizać :P nie pochlebiaj sobie... a hejterami się nie przejmuj, bo tacy są, byli i będą wszędzie.

Gość napisał(a): próbuje zweryfikować wartość negatywnych odpowiedzi. Ich zawartość merytoryczna może sugerować że osoby piszące nie znają podstawowych zasad i metod treningowych.

Masz rację stary, z nadzieją czekam na twój wykład na ten temat, bo ja przyznaję się do nikłej wiedzy w tym zakresie.
Awatar użytkownika
Ratan
kandydat
kandydat

Postprzez Gość 30 Lip 2013 14:18

To nie są techniki z krav maga. W ogóle nie masz pojęcia o tym systemie walki.
Awatar użytkownika
Gość

Postprzez Ratan 30 Lip 2013 14:27

Krav Maga nie jest systemem walki -to luźny zbiór technik.
ale ok, JEŻELI NIE KM to w TAKIM RAZIE CO TO JEST :P oświeć mnie PROSZĘ :roll:
Awatar użytkownika
Ratan
kandydat
kandydat

Postprzez WIROL 30 Lip 2013 14:32

:twisted:

wiem, że to nie jest obrona KM ale właśnie przy takim ataku (czyli tzw. "realnym") większość instruktorów, w tym i tych z KM przepada z kretesem
zaznaczam, że nie wiem jak w militarnej KM bo tam podobno jest dużo lepiej z umiejętnościami :|
Awatar użytkownika
WIROL
oficer młodszy
oficer młodszy

Postprzez Gość 30 Lip 2013 14:43

mi to wygląda na ju jitsu - mnie tych technik nie uczono, w km nie wystepują tego typu techniki. minimum wiedzy - takie elementarne (choć tam tez jest sporotakich dziwnych rzeczy) znajdziesz w Human Weapon - krav maga.
Film drugi bardzo lubię to egzekucja nożem - pokazuje jak sie kończy obrona przed napastnikiem uzbrojonym w nóż który naprawdę chce go użyć. Dlatego dużo uwagi poświęcam na prewencje i wykorzystanie w samoobronie przedmiotów podręcznych np krzesła - dobrze się sprawdza. Super - na to nic nie pomoże ani km ani to co wy robicie. Szanse obrony gołymi rekami to jakieś powiedzmy 5% - i zawsze to powtarzam. paradoksalnie w niektórych sytuacjach broń palna nie jest tak niebezpieczna jak nóż.
Awatar użytkownika
Gość

PoprzedniaNastępna

Wróć do SZTUKI i SPORTY WALKI Otwock

Najlepsze darmowe fora dyskusyjne  |   Zobacz inne nasze fora  |   Reklama
bCoders - Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu  Oprogramowanie dedykowane dla firm i biznesu